Prizegiving

.
Angela Mudge, this year's Planner

.
Andy Spenceley, this year's Controller

.
20 year photo - Marshalls and competitors at the first event in 1994

.
20 year photo - Marshalls and competitors at the first event in 1994

.
Martin Stone cuts the 20th birthday cake

.
Calum, from Arrochar Mountain Rescue receives the money raised by the competitors drinking beer!

.
John Denmark hands out some of the birthday cake

.
Most number of LAMMs (34) - Male Pair
Keith Bell + David Thompson

.
Most number of LAMMs (16) - Female Pair
Sue Hands + Helena Burrows

.
Most number of LAMMs (34) - Mixed Pair
Rhona Fraser + Roger Robb

.
The Gomersall family - multi winners

.
Outdoor Industry Champs
Andy Charlton + Bryan Wakeley (Team Open Mountaineering / The Climbers Shop)

.
University Champs
Marnix van den Berg + Thijs van Leeuwen (Delft University of Technology)

.
Score Course - Female winners
Mandy Goth + Jackie Scarf

.
Score Course - Vets winners
Tony Marlow + Albert Sunter

.
Score Course - Mixed winners
Susan Blackwood + Ian Blackwood

.
Score Course - 6th
Matt Davis + Craig Mattocks

.
Score Course - 5th
Colin Russell + Simon Pearce

.
Score Course - 4th
Alan Elder + Tim Beale

.
Score Course - 3rd
Ben Stansfield + Pat Bartlett

.
Score Course - 2nd
Phil Hodgson + Phil Scarf

.
Score Course - 1st
Kenny Leitch + Keith Masson

.
D Course - Female winners
Michelle Hetherington + Madeline Robinson

.
D Course - Vets winners
Sue Hands + Helena Burrows

.
D Course - 6th
David Mackinlay + Ian Kendall

.
D Course - 5th
Judith Austerberry + Allan McCall

.
D Course - 3rd
Sam Gomersall + Lesley Gomersall

.
D Course - 2nd
Gary Fraser + Russell Henderson

.
D Course - 1st
Daniel Sutherland + Lachlan MacLeod

.
C Course - Female winners
Joanne Anderson + Kate Crowe

.
C Course - Vets winners
John Taylor + Julian Lailey

.
C Course - Mixed winners
Alastair Matthewson + Lesley Murray

.
C course - 6th
Marnix van den Berg + Thijs van Leeuwen

.
C Course - 5th
Fiona Berrow + Gill Berrow

.
C Course - 4th
Sam Stephanson + Andrew Green

.
C Course - 2nd
Jack Gomersall + Anna Wells

.
C Course - 1st
Patrick Wallis + Paul Williams

.
B Course - Female winners
Karen Nash + Rowena Browne

.
B Course - Mixed winners
Joe Farnell + Hazel Tant

.
B Course - 6th
Julian Hall + Jeff Roberts

.
B Course - 5th
Emil Ljungdahl + Anders Borgehed

.
B Course - 4th
Jacques Penderis + Jo Armstrong

.
B Course - 3rd
Anthony Emmet + Catriona Sutherland

.
B Course - 2nd
Alistair Baxter + Patrick Brien

.
B Course - 1st
Andy Charlton + Bryan Wakeley

.
A Course - Female winners
Steph Jones + Sally Ozanne

.
A Course - Mixed winners
Ben Taylor + Kerstin Leslie

.
A Course - 6th
Rickard Seger + Pontus Bergström

.
A Course - 4th
Andrew Llewellyn + Sarah O'Neil

.
A Course - 3rd
Tim Gomersall + Ryan McHenry

.
A Course - 2nd
Magnus Andersson + Fredrik Hedin

.
A Course - 1st
Stephen Watts (with Tim Laney)

.
Elite Course - Vets winners
Dave Thompson + Gareth Yardley

.
Elite Course - 5th
Richard Talbot + Stuart Pitches

.
Elite Course - 4th
Ian Stewart + Giles Trussell

.
Elite Course - 3rd
Jon Ascroft + Steven Fallon

.
Elite Course - 2nd
Alec Keith + Mark Harris

.
Elite Course - 1st
Duncan Archer + Jim Mann

.
Elite Course - 1st
Duncan Archer + Jim Mann with Martin Stone

 

 

Please join the LAMM email mailing list to receive regular updates about the LAMM

Route planning above Loch Duich

The clouds over mid camp

Racing together - the spirit of the event

Lowe Alpine Mourne Mountain Marathon